I znów przekonaliśmy się o tym, jak bardzo niezbadane są wyroki losu.

Bajkowe szczenięta planowaliśmy od dawna.
Jak wielkie było jednak nasze zdziwienie gdy w dniu pierwszego kontrolnego badania progesteronu okazało się, że… pozostało nam kilka godzin do wyjazdu 🙂
Późnym piątkowym wieczorem rozpoczęliśmy zatem naszą długą podróż do Eyam, do hodowli Mompesson.
Bajka poznała swego wybranka (który szczęśliwie spotkał się z jej aprobatą), a my spędziliśmy przemiły czas z Frances i Bobem Jacksonami.

Wspaniałą niespodzianką była dla nas możliwość odwiedzenia niedzielnej wystawy klubowej, organizowanej przez angielski klub ESS w Leicester. Do sędziowania zaproszono uznanego specjalistę p. Johna Palmera (hod. Roandew).  Z ogromnym podziwem ponownie obserwowaliśmy imponujące angielskie psy w kraju , z którego wywodzą się korzenie rasy. Szlachetne w wyrazie, doskonale zbalansowane i pozbawione śladów jakiejkolwiek przesady. Ku naszej radości Bajkowy narzeczony – Mompesson Striker w mocnej konkurencji wygrał swoją klasę (Mid Limit Dog).

Tytuły CC przypadły w udziale dwukrotnemu Zwycięzcy Rasy na Crufcie – GB Sh.Ch Trimere Talking Point of Allenie oraz jak zawsze zachwycającej – GB Sh.Ch Melverly Sublimity.

Z Anglii przywieźliśmy niezapomniane wrażenia i wspomnienia chwil, które na długo pozostaną w naszej pamięci.
Bardzo dziękujemy Frances i Bobowi za gościnę i nieocenioną pomoc w organizacji całego skomplikowanego przedsięwzięcia!
Teraz pozostaje tylko mieć nadzieje, a czas pokaże czy dane im będzie się ziścić…