W tym miesiącu odbyliśmy jedną z najtrudniejszych podróży, którą zdecydowałam się opisać – ku przestrodze, ale i ku pokrzepieniu. A zatem drukowanymi literami: UWAGA NA KLESZCZE,

które pomimo „końca sezonu”, niskich temperatur i zabezpieczania psów – wciąż potrafią stwarzać zagrożenie. Przed trzema tygodniami powikłana zapaleniem trzustki babeszjoza usiłowała wyrwać nam z rąk to, co najcenniejsze. Wielką piegowatą miłość mojego życia – Maszę.
W ciągu tych strasznych kilku dni wielokrotnie podejmowałam trudne decyzje (m.in. o błyskawicznej hospitalizacji w Warszawie – samej podróży nie pamiętam), rozsypywałam się i zbierałam, płakałam z bezsilności i znów stawałam do walki.
Dzisiaj chciałabym podziękować tym, którzy przebyli ze mną każdy metr tej drogi i nigdy nie odebrali nadziei.
Dr Ewa Trusiewicz, dr Alicja Anuszkiewicz, cały zespół Lekarzy, Techników oraz Personelu Kliniki Weterynaryjnej Vetriver 24H Laski. To w Ich ręce powierzyłam najcenniejsze czarno – białe życie, a Oni zrobili wszystko, aby pomóc mu trwać. Ich wiedza, intuicja, ale także empatia i umiejętność działania w sytuacjach kryzysowych są po prostu nie do przecenienia. Dzięki hospitalizacji, nawadnianiu i odpowiedniemu leczeniu – wyszliśmy na prostą, a Masza tryska zdrowiem i energią, nie pamiętając już szczęśliwie o tych bliskim śmierci doświadczeniu.
Ola – dziękuję za to, ze byłaś, jesteś i – mam nadzieję – będziesz. Za zbieranie mnie z podłogi o 1.30 nad ranem, stawianie czoła moim emocjom, spokój i opanowanie w najgorszym momencie. Za nasz drugi dom w stolicy. Za wszystko.
„Last but not least” mojej Rodzinie – Grześkowi, Idzie i Ignacemu – za to, ze potraficie ogarniać nasze ZOO bez wyrzutów i narzekań. Za to, ze mogę zostawić Wam tygodniowe maluchy i wiem, ze zastanę je po powrocie nakarmione, czyste i w dobrej kondycji. Za to, że akceptujecie moje decyzje. Za to, że jesteście.

Tytułem zaś rozluźnienia atmosfery – kilka aktualnych jesiennych kadrów po doprowadzaniu części Tamaamkowego teamu do kondycji 😉 Oczywiście – nie mogło zabraknąć na nich Maszy.